Mooste linakuklid

Lõuna Pagarid on väike leivatööstus Põlvas, kes teeb tihedat koostööd kodukandi toorainetootjatega.
Konkurents leivatootmises on tugev, hinna osas ei suuda ükski väike leivatööstus suurtootjatega võistelda. Ainus, mida suurtootjatel võrreldes kohalike tootjatega ei ole, on kontakt kohaliku kogukonnaga. See andis idee rõhuda kodukohapatriotismile ja samast tüvest arenes ka mõte kasutada tootenimedes kohaliku taustaga märksõnu – olgu see siis asula-, järve või mõne muu lokaalselt tuntud objekti nimi. Linakuklites olev linajahu on pärit Põlva lähistelt Moostest, sellest ka tootenimi “Mooste linakuklid”.

Kuna linaõli sisaldab hulgaliselt tervisele kasulikke aineid ja omadusi, piiritleti sihtgrupina terviseteadlikum kontingent. Et tarbija seda ka tunnetaks, on pakend lahendatud värsketes säravates toonides, mis seostuvad tervislikkusega. Linajahutoodetes on suurepärane Omega 3 ja Omega 6 rasvhapete suhe, mis aitab võidelda stressiga ja mis soodustab südametegevust. Stiliseeritud kujul leibeli põhjaks olev südamekujutis on just viimasest inspireeritud. Sama motiiv jookseb läbi ka leibelil olevast ikoonist.

Kirjatüübiks on Media Serif EF, mis on kena lihtne font, kuid iseloomulike väikeste detailidega. Nii tekib heas mõttes äraspidine ja meeldesööbiv visuaalne tervik, mis sellisele tootele hästi sobib - tegu pole ju tavalise saia, vaid erilise, kodukandi hõngu kandva tervisetootega.