Mahex mahehoidised

Mahex on väikeettevõte, kes valmistab mahetoorainest hoidiseid. Soovides oma toodangut kuidagi pakendada, pöördus tootja siltide trükkimisega tegeleva firma poole, kes tegi ühtlasi ka sildile disaini. Paraku ei rahuldanud saadud tulemus tellijat. Miks sellistel protsessidel on tihti sellised tulemused, võib lugeda siit.


Siltide trükkimisega tegeleva firma ideekavand

Eks meie püüdsime siis paremini. Kõigepealt ülesandepüstitus. Mahexi tootmine toimub Tallinnas, seega läbi ja lõhki linnafirma. Pakend peab välja nägema urbanistlik, hele ja värske. Vastandudes tavapärasele talukaubale, mille iseloomustavateks märksõnadeks on maalähedus ja naturaalsus.


Kõigepealt sündis logomärk. Kirjatüübiks Gotham Rounded, mis sobib antud teemasse oma puhta vormi ja pehmusega. Sama kirjatüüpi on kasutatud ka kõigi pakendil olevate pealkirjade puhul. Logole isikupära andmiseks on sõna lõpus olev X kujundatud rohelistest lehtedest. Lisaks rõhutab selline lahendus sõna “mahe” – tegevusvaldkonda, milles Mahex opereerib.Kliendi soov oli, et tootesarja nimi on esmane, millel tarbja pilk peatub. Seetõttu ümbritsevad nime koostisse kuuluvate aiasaaduste illustratsioonid. Koostisosade illustratsioonid on tasapinnalised ja plakatlikud, rõhutamaks ettevõtte urbanistlikku olemust. Värvid on kirkad ja värsked, ning seda aitab esile tuua puhas valge taust.