Digitaalsed raamatukaaned

Digira on kasutajasõbralik lüli kirjastajate ja edasimüüjate vahel, et muuta raamatud e-raamatuteks ja edastada neid turvaliselt võimalikult laiale lugejaskonnale. Kliendi soov oli autoriõiguste alt vabanenud raamatutele teha eristuvad esikaaned kiiresti ja vähese kuluga. Kuna tegu on tasuta levitatava kirjandusega, siis on kulude kokkuhoiu taotlus igati arusaadav. Sellest ka tööülessanne – teha süsteem, kuidas lihtsa vaevaga esikaasi genereerida.


Tõlkeraamatud

Kuna autoriõigused avanevad 70 aastat peale esmatrüki ilmumist, tundus loogiline kasutada kirjatüüpe, mis on valminud 70 aasta tagasi. Kahe eri suuna – eesti autorite teoste ja tõlkekirjanduse – eristamiseks on kasutusel erinevad fondid. Bernhard Modern (eesti kirjandus) ja Futura Std (tõlkeraamatud).


Eesti kirjandus

Süsteem ise sai lihtne. Kaane kujunduselemendiks ongi kirjatüüp. Pealkirjade/ nimede laius on alati sama, muutub ainult tähtede arv – see annab eriilmelisi, kuid samas sugulussidemeis olevaid kujundusi. Värvivalik on disaineri mängurõõm. Kuna autori nimi on kõigil esikaantel sama kujuga, tekivad ka autorite kaupa väikesed alamseeriad.