SINA infovoldik gümnasistidele

SINA, noorte ettevõtlike tegijate projekti õpilane, tunne oma õigusi!” raames tekkis noortel soov valmistada voldik, mida saaks koolides tasuta jagada.
Seadsime voldikule järgmised tingimused. Esiteks peab voldik olema nii väike, et seda oleks lihtne taskus kaasas kanda. Teiseks peab voldik olema niimoodi kujundatud, et noor inimene söendaks seda üldse kätte võtta.


Tegu on heategevusliku projektiga ja seetõttu tuli arvestada, et voldiku tootmine ei oleks kallis. Nii sai võetud voldiku algformaadiks laialt levinud A4. Taskusse mahtuva suuruse saamiseks tuli see lihtsalt piisavalt kokku voltida.
Et voldik oleks juba kaugemalt vaadates ligitõmbav, valisime põhiliseks kujunduselemendiks erineva kujuga koomiksi jututumullid. Koomiksid on laste ja noorte seas väga poulaarsed ja tänu sellele ei mõju voldik igavalt ametlikult.


Kirjatüüpideks valisime klassikalised koomiksi kirjatüübid Komika Text ja Komika Axis. Olude sunnil jäi projekt lõplikult ellu viimata, kuna noored ei saanud voldikute tootmiseks piisavalt rahalisi vahendeid.