Keel ja Kirjandus

Keel ja Kirjandus vajas uut kodulehte. Tegu on trükiajakirjale keskendunud toimetusega ja siiani oli veebi riputatud pdf-faile trükiajakirjast. Koostöös firmaga Newtime sai toimetusele välja pakutud võimalus teha edaspidi ka veebiaajakirja, millega toimetus ilusti kaasa tuli. Tegu on väljaandega, mis tutvustab eesti keeleruumis toimuvat. Ajakirja sihtgrupiks on üsna kitsas professionaalide ring. Siit ka eesmärk – luua ajakirjas ilmuva materjali tutvustamiseks lihtne ja selge koduleht.

Koduleht tegeleb keelega ja sellest tulenevalt said kujunduse algelementideks täht, sõna, ning tekst. Ühendades elemendid väga lihtsa navigatsioonisüsteemiga, saamegi keskkonna, kus on hõlbus soovitud ajakirjanumbrit leida. Samas moodustub artiklitest aastasisukord, mis jälgib ajakirja sisemist loogikat. Lisaks paberväljande pdf-de jagagamisele on nüüd olemas võimalus esitleda ajakirja sisu otse veebikeskonnas ja siduda vajalikud artiklid rahvusvahelise DOI-süsteemiga.

Kasutusel on kaks kirjatüüpi: Georgia ja Verdana, mis on kaasas iga arvuti operatsioonisüsteemiga. Nii on tagatud kodulehe muutumatu väljanägemine kõikidel arvutiekraanidel.